World cup FIFA 2018 + excel = edukacja finansowa

logo26

W związku, z tym iż mistrzostwa świata w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami w dzisiejszym wpisie przedstawiam narzędzie dla wszystkich kibiców wśród czytelników bloga.

A że temat piłki nożnej immanentnie wiąże się z wielkimi pieniędzmi głównie za sprawą ogromnej popularności tejże dyscypliny sportu to tematyka pojawiająca się od czasu do czasu na blogu nie powinna nikogo dziwić. Zwłaszcza, iż ta ogromna popularność futbolu przekłada się na nierzadko horrendalne zarobki piłkarzy, a często także na bankructwa tuż po zaprzestaniu zawodowego uprawiania sportu.

Także widać jak na dłoni, iż temat kulejącej edukacji finansowej dotyczy każdego, bo jeśli ktoś nie nauczył się zarządzać małymi pieniędzmi, to tym bardziej nie będzie tego potrafił mając do czynienia z większymi kwotami. A jak wiemy zjawisko inflacji kosztów życia czyli wydatków idących krok w krok za wzrostem dochodów jest bądź co bądź łatwiejsze do uzyskania niż deflacji czyli schodzenia z wysokiego poziomu życia w miarę coraz mniejszych zarobków.

Jako, że kariera sportowców trwa stosunkowo krótko tym bardziej ważne jest by w porę zatroszczyć się o rozsądne gospodarowanie i inwestowanie nadwyżek finansowych. Niezwykle przydatna jest także umiejętność samodzielnego filtrowania wszelkich „okazji” inwestycyjnych podsuwanych przez rzesze doradców wyczuwających bezbłędnie duże pieniądze. Warto do tego dość sprawnie posługiwać się excelem. I tutaj dochodzimy do połączenia kilku elementów: pasji futbolowej, nauki i obcowania z excelem, konsumowania treści z dziedziny finansów osobistych oraz docelowo samodzielnego ‘excelowania’ swoich własnych zagadnień finansowych i nie tylko.

To tyle tytułem wstępu, teraz do meritum czyli do narzędzia służącego do samodzielnego prognozowania, symulacji tudzież uzupełniania wyników poszczególnych meczy aż do samego finału.

Samo narzędzie wygląda tak:

World_Cup_FIFA_2018_excel

model

Zapraszam do wspólnej zabawy z załączonym plikiem oraz do dzielenia się z przyjaciółmi i znajomymi.

Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s