Pracownicze Programy Kapitałowe (PPK)- kalkulator

2018-10-14_01-08-14

W ostatnich dniach obserwujemy prawdziwy wysyp różnego rodzaju informacji o Pracowniczych Planach Kapitałowych, czyli o najnowszym pomyśle polityków będącym jednym z filarów przyjętej w 2017 r. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Kluczowym elementem tejże ma być Program Budowy Kapitału, służący budowaniu oszczędności Polaków, a co za tym idzie zwiększeniem bezpieczeństwa finansowego obywateli i stabilności systemu finansów publicznych, rozwój lokalnego rynku kapitałowego oraz podniesienie możliwości rozwoju gospodarki. To tyle suchego komunikatu Ministerstwa Finansów.

By dalej nie zanudzać, ale też nie powtarzać tego co już zostało napisane zalinkuję do dwóch materiałów wartych przeanalizowania. Pochodzą one z blogów Finanse bardzo osobiste oraz Subiektywnie o finansach. Oba warte śledzenia nie tylko jeśli chodzi o PPK.

Ja ze swojej strony dorzucę kilka obrazków z najważniejszymi informacjami o PPK (pochodzącymi głównie z serwisu www.mojeppk.pl uruchomionego przez Polski Fundusz Rozwoju), a także dorzucę kalkulator excelowy, by każdy mógł sam się przekonać co to oznacza dla jego indywidualnej sytuacji.

Pracownicze Programy Kapitałowe (PPK)- kalkulator excel

KIEDY?

ppk_kiedy

ILE?

ppk_ile

KTO?

ppk_kto

JAK?

ppk_ jak

ZA ILE?

ppp_za ile

PO CO?

ppk_po co

ALE ALE …

ppk_ ale ale

SPRAWDZAM!!!

ppk_kalkulator

Pracownicze Programy Kapitałowe (PPK)- kalkulator excel

Nie uzurpuję sobie prawa do wydawania jakichkolwiek rekomendacji, ale jak najbardziej zachęcam do przeanalizowania swojej sytuacji finansowej przed podjęciem decyzji o przystąpieniu, bądź nie do PPK.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s